System alarmowy bez kucia ścian? To możliwe!

System alarmowy bez kucia ścian? To możliwe!

 

Często nie wyobrażamy sobie, że włamanie mogłoby przydarzyć się właśnie w naszym domu czy firmie, ale rzeczywistość okazuje się nieraz zupełnie inna. Warto być zabezpieczonym, by potem nie musieć płacić podwójnie – system alarmowy nie jest wcale taki drogi i trudny w założeniu!

 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii system alarmowe pozwalają na szybkie i precyzyjne poinformowanie o niepożądanych zdarzeniach, na przykład o włamaniu. Są polecane zarówno do domów jednorodzinnych i mieszkań, jak i do firm. Tam, gdzie zostaną zainstalowane, zwiększają poziom ochrony i tym samym zmniejszają ryzyko kradzieży. Teraz, aby założyć alarm u siebie, wcale nie trzeba kuć ścian – do dyspozycji są zaawansowane systemy alarmowe bezprzewodowe.

 

Co składa się na alarm?

Alarm jest złożoną konstrukcją, która projektowana jest za każdym razem indywidualnie zależnie od miejsca montażu. Składają się na niego: centrala alarmowa oraz manipulatory, które odpowiadają za obsługę systemu, a także czujki i czujniki, które wykrywają zdarzenia, a ponadto sygnalizatory alarmowe czy powiadomienia GSM. Również są to elementy dodatkowe, na przykład obudowy, zasilacze, akumulatory, przewody czy akcesoria. W przypadku systemów bezprzewodowych ominięto przewody, ponieważ wszystkie elementy współpracują ze sobą radiowo. To powoduje, że ich montaż jest znacznie prostszy i szybszy w tych przestrzeniach, które są już wykończone, dlatego też alarm można bez problemu założyć w stojących już budynkach bez kucia ścian.

 

Załóż alarm z ekspertami

Jeżeli chcesz zdecydować się na montaż alarmu bezprzewodowego, warto wybrać nowoczesne rozwiązania dla zwiększenia bezpieczeństwa i prostoty obsługi, na przykład systemy alarmowe Paradox. W Polsce działa wiele firm, które zajmują się instalacjami alarmowymi – Warszawa, Łódź, Poznań czy Wrocław – można skorzystać z ich usług w całym kraju. Skontaktuj się z wybranymi przez siebie firmami, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące systemów oraz kosztów wykonania instalacji. Pamiętaj, to inwestycja, która zawsze się opłaca!