Na czym polega niezwykła moc wód termalnych?

Na czym polega niezwykła moc wód termalnych?

 

Woda termalna jest pełna wartościowych składników, dlatego jest dodawana do kosmetyków, ale również działa na skórę skutecznie podczas kąpieli. Dobroczynne właściwości wód termalnych są znane od wieków – teraz można korzystać z nich na wielu różnych kąpieliskach – także w Polsce.

 

Wodami termalnymi nazywa się wody podziemne posiadające temperaturę, która przekracza średnią roczną temperaturę dla danej okolicy. Są one jednocześnie krystalicznie czyste, ponieważ pochodzą z wnętrza ziemi. Wyróżniają się przy tym wysokim poziomem mineralizacji – posiadają wysokie stężenia dobrze przyswajalnych biopierwiastków, między innymi magnezu, żelaza, sodu, potasu, selenu czy wapnia w zależności od źródła. Działają pozytywnie przede wszystkim na skórę i pomagają w licznych schorzeniach dermatologicznych.

 

Wody termalne w Polsce i na świecie

Jedne z najpopularniejszych miejscowości, gdzie biją źródła wód termalnych, znajdują się w takich polskich miejscowościach jak: Cieplice, Iwonicz, Ciechocinek, również wiele źródeł znajduje się na Podhalu. Z kolei gorące źródła za granicą to głównie Stany Zjednoczone, Islandia. Niemcy, Słowacja czy Francja, między innymi miejscowość Vichy, gdzie znajdują się pokłady wysokiej jakości wód termalnych, na bazie których produkuje się również popularne kosmetyki.

 

Dlaczego warto kąpać się w wodach termalnych?

Kąpanie się w wodach termalnych to nie tylko znakomity relaks dla całego ciała, ale również baseny termalne to wiele innych zalet. Wspomagają one leczenie chorób skórnych – zalecane są dla cer wrażliwych, alergicznych, naczynkowych, ale również pozytywnie wpływają na cerę tłustą i suchą. Zawarte w wodzie termalnej biopierwiastki wspomagają regenerację skóry, działają kojąco, tonizują ją, także opóźniają procesy starzenia przez swoje właściwości antyoksydacyjne, czyli hamujące wolne rodniki.

 

Również wody termalne działają dobroczynnie na cały organizm – wspomagają stabilizację tętna, pomagają chorym na serce, dodatkowo łagodzą dolegliwości ze strony układu kostnego, stawowego oraz mięśniowego.